Lenkišką Vilniaus Adomo Mickevičiaus gimnaziją siekiama padaryti ilgąja gimnazija su ekologijos pakraipa – tai leistų joje mokytis 1-12 klasių moksleiviams.

Šių permainų švietimo įstaigoje siekiama po politinės rokiruotės Vilniaus savivaldybėje, kai iki tol valdančiojoje koalicijoje su liberalais buvusius konservatorius pakeitė LLRA-KŠS atstovai.

Švietimo sritį anksčiau prižiūrėjęs vicemeras, opozicinių konservatorių frakcijos seniūnas Valdas Benkunskas tikina, kad toks sprendimas pakenktų kitai Naujamiesčio ugdymo įstaigai – Simono Konarskio pagrindinei mokyklai, joje taip pat mokoma lenkiškai.

„Tai yra sudėtinė dalis tos kainos, kurią liberalai ir Remigijus Šimašius turi mokėti už tai, kad lenkai atėjo į koaliciją. Užuot vykdžius racionalią, vaikų skaičiumi ir kitais objektyviais kriterijais paremtą, dar 2015-aisiais patvirtintą tinklo pertvarką, einama tuo keliu, kad kurpiamos dvylikametės ilgosios mokyklos. Jos iš esmės daugiau vaikų neturės, bet daromos išlygos, kurios iškraipo visą tinklą“, – BNS teigė V.Benkunskas.

V.Benkunskas priminė, kad 2015-aisiais taryba, tvirtindama bendrąjį ugdymo planą, buvo nusprendusi A. Mickevičiaus gimnazijoje palikti tik 9–12 klases. Anot jo, pati ekologinė samprata „neturi nieko bendro“ su mokyklos ugdymu, tai yra tėra „pritempimas“ siekiant politinių tikslų. Keičiant sprendimus, jo nuomone, A.Mickevičiaus gimnazija pagal dabartines demografines tendencijas galėtų užpildyti kiek daugiau nei trečdalį, S.Konarskio – apie pusę turimų pajėgumų.

„Tai yra Valdemaro Tomaševskio noras turėti visas mokylas dvylikametes. Švietimo įstatymas, sistema jiems negalioja“, – sakė konservatorius.