Spalio mėnesį Vilniaus liberalai nutarė sugriauti koaliciją su konservatoriais ir Vilniaus miesto savivaldybės taryboje rasti naujus partnerius.

Įtampa tarp liberalų ir konservatorių Vilniaus savivaldybės taryboje tvyrojo seniai. Vilniaus meras R.Šimašius Tėvynės sąjungos atstovus yra vadinęs mažąja opozicija, kai šie protestuodami nedalyvavo posėdžiuose ir boikotavo sprendimus dėl tautinių mažumų mokyklų. Būta kalbų, kad pastarosiomis savaitėmis liberalai vis labiau linksta konservatorius koalicijoje pakeisti Lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos atstovais.

V.Benskunskas tikino, kad net būdas tai padaryti yra keistas, mat koalicijos sutartį yra pasirašusios keturios politinės jėgos, o ją nutraukti bandoma tik su konservatoriais.

„Jie pasakė, kad valdančiosios koalicijos ir tos sutarties, kuri buvo pasirašyta po rinkimų 2015-aisiais nebeliko. Akivaizdu, kad šitam žingsniui buvo ruoštasi ilgai, mes, matyt, pasidarėme nebepalankūs koalicijos partneriai, nes principingai kėlėme klausimus dėl vykdomų projektų skaidrumo, dėl įmonių valdymo problemų“, – sakė V.Benkunskas.

Anot jo, liberalų kaltinimai, kad konservatoriai elgėsi kaip opozicija nėra įtikinami, tačiau V.Benkunskas pripažino, kad koalicijoje dalyvavo ne kaip statistai.

„Jeigu kažkur kažkam mes sumaišėme, sutrukdėme ar neleidome daryti biznio, tai kaltinti, kad tai dviejų lygių koalicijos greitis yra nerimta ir nesolidu“, – komentavo V.Benkunskas.