Siekdamas savo partijai ir asmeniui patogesnių pozicijų Vilniaus miesto savivaldybėje, Remigijus Šimašius pasirinko riziką, kuri, nepanašu, jog duos teigiamų rezultatų vilniečiams.

Vietoj TS-LKD ir partijos „Lietuvos Sąrašas“ pasirinkęs flirtavimą su Valdemaro Tamoševskio „Lietuvos Lenkų Rinkimų Akcija“ (LLRA), meras Vilniaus miesto tarybos darbą padarė dar mažiau nuspėjamu ir panašiu į gatvės turgų.

LLRA ir liberalų santykių šiltėjimas pasimatė dar vasaros pradžioje, kai balsavimų metu partijos mielai palaikė viena kitai palankius sprendimus, ko įprastai nebūdavo. Ir nors liberalai norėjo užsitikrinti tolimesnį bendradarbiavimą, kviesdami LLRA narius į koaliciją (kas prieštarauja porinkiminiams Remigijaus Šimašiaus pareiškimams, kad liberalai nieku gyvu neis į koaliciją su tamoševskininkais), pastarieji lengvai nesusigundė pasiūlymu.

LLRA šiuose pokyčiuose ir rokiruotėse laimėjo daugiausiai, nes net nesutikdami būti koalicijoje sugebėjo išsireikalauti vicemero posto bei toliau tęsti sau naudingą prekybą politinės darbotvarkės klausimais. Lenkai yra tokioje patogioje pozicijoje, kad bet kuriuo momentu gali atšokti nuo bendradarbiavimo su liberalais ir patikinti savo elektoratą, kad tai buvo tik laikinas Vilniaus lenkams ir rusams tinkamų sprendimų įgyvendinimo būdas.

Bet koalicijos patikimumas nėra įtemptas vien tarp Valdemaro Tomaševskio politinių brėžinių. Visa koalicija atrodo itin nerangiai bei esanti kartu iš reikalo.

„Tvarka ir Teisingumas“ niekada nebuvo pati patikimiausia ir liberalams artimiausia partija. Socialdemokratai toliau yra pririšti prie fakto, kad vicemero pozicijos netekęs Gintautas Paluckas taptų partijos pirmininku be jokio reikšmingesnio politinio posto.

Na, o ir patiems Remigijaus Šimašiaus liberalams savo viduje kyla prieštarų. Liberalsąjūdietis Vidmantas Martikonis, kartu su trimis kitais liberalais, savivaldybės taryboje įkūrė atskirą frakciją, kuri ne visada balsuoja taip pat, kaip su meru Šimašiumi likę liberalai.

Padėtis darosi #nebesmagi, kai kone daugiausia Sostinės taryboje gali nulemti Georgijaus juostelėmis mėgstančio pasipuošti Valdemaro Tomaševskio įgeidžiai.