Antroji kadencija, einant vicemero pareigas, atnešė iššūkių apie kuriuos tikrai nebūčiau pagalvojęs. Džiaugiuosi, jog dar iki koronaviruso išplitimo, kartu su komanda padėjome tvirtus pamatus pagrindiniams mūsų darbams energetikos ir sporto, sveikatingumo srityse.

  • Ir toliau sėkmingai plečiame sporto ir sveikatingumo infrastruktūra Vilniuje. Esame pradėję ne vieną projektavimo darbą, o kai kurie nepaisant karantino tuoj pereis į rangos etapą.
  • Išsiugdėme nulinę toleranciją  gamtos teršėjams. „Grigeo“ skandalas parodė, jog nuolatos turime išlikti budrūs, kad panašūs kreivarankiai nesugalvotų pradėti savo atliekų pilti kur papuola. Toliau akylai stebime situaciją Vilniaus mieste ir užtikriname, kad Neris ir sostinės gamta išliktų tvarkinga ir nesutepta.
  • Pragyvenau ir audringus metus istorinės atminties atžvilgiu. Karštos diskusijos P. Cvirkos paminklo klausimu būrė mane ir bendraminčius skatinti demontuoti šį sovietinės santvarkos įamžinimą. Skandalai neaplenkė ir Škirpos alėjos bei generolo Vėtros atminimo lentos, tačiau pasiekėme, kad toliau visos diskusijos ir sprendimų priėmimai pereitų į civilizuotą ir maksimaliai viešą formatą.
  • „Vilniaus šilumos tinklai“ ir toliau stebina savo novatoriškumu, tapdami nacionalinio lygio energetikos sektoriaus žaidėjais. Už save kalba ir istoriškai mažiausios kainos už šilumą ir pelną nešantis veiklos efektyvinimas, inovacijos bei veiklos diversifikavimas.
  • Tarptautinis arbitražas su 15 metų šilumos ūkų valdžiusiomis UAB „Vilniaus energija“ bei Prancūzijos „Veolia“ (buvusia „Dalkia“) vedamas link finalo. 560 milijonų eurų, 13 reikalavimo pagrindų, kai kuriuose man teks asmeniškai liudyti.
  • Atliekos išvežamos vis efektyviau. Situacija stabilizuojasi ir nors liko dar daug ką nuveikti, tačiau šiai dienai virš Vilniaus nebekaba rizika tapti antruoju Neapoliu.

Už turiningus pirmuosius metus noriu padėkoti geriausiai komandai, su kuriais dirbant valandų skaičiuoti net nesinori. Ačiū už bendrą darbą TS-LKD frakcijai, tikrajam komunalininkui Adomui Bužinskui ir VMS administracijai, koalicijos partneriams, merui Remigijui Šimašiui.

Antrieji metai prasideda labai neįprastai, tačiau tikiu, jog iš šios pandemijos išbrisime stipresni.

O dabar belieka saugotis ir išlikti sveikiems!