Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija Vilniaus miesto savivaldybėje, protestuodama prieš antrame iš eilės tarybos posėdyje mero Remigijaus Šimašiaus kuriamą farsą, priimant mokyklų reorganizacijos sprendimus, ir bendrus koalicijos tikslus diskredituojančius veiksmus, tikslingai nedalyvavo rugpjūčio 16 d. vykusiame miesto tarybos posėdyje.

Liepos 26 d. Vilniaus savivaldybės tarybos posėdį ankščiau laiko paliko TS-LKD ir dviejų kitų frakcijų  nariai – sugriuvus kvorumui liko nesvarstyti siūlymai suteikti ilgosios gimnazijos statusą trims Valdemaro Tomaševskio proteguojamoms mokykloms. Liepos 26 d. posėdyje nepavykus įgyvendinti  R. Šimašiaus ir V. Tomaševskio sandėrio, rugpjūčio 16 d. skubos tvarka buvo šauktas dar vienas tarybos posėdis, kurio darbotvarkėje figūruoja tie patys V. Tomaševskio frakcijai aktualūs klausimai.

Vilniaus konservatoriams nesuprantami kardinalūs pasikeitimai R. Šimašiaus ir Liberalų sąjūdžio frakcijos retorikoje ir veiksmuose. 2015 m., pradedant dirbti bendroje koalicijoje, buvo rastas chaotiškai veikiantis mokyklų tinklas bei nebaigta jo reforma, tad bendrai tarp visų koalicijos partnerių buvo sutarta išspręsti su tuo susijusias problemas ir kartu baigti dar 2004 m. pradėtą mokyklų tinklo optimizaciją.

Dar labiau stebina tai, kad birželio mėn. per tarybos posėdį R. Šimašius negatyviai pasisakė apie išskirtinį kelių mokyklų statusą švietimo tinklo optimizacijoje, o jau liepą politinės ambicijos privertė merą pažvelgti į šį klausimą pragmatiškai – t.y. palaikyti V. Tomaševskio partijos iniciatyvą, mainais gaunant pastarųjų balsus taryboje, kai bandomi priimti koalicijos partneriams abejones dėl skaidrumo keliantys sprendimai. Dėl šių priežasčių TS-LKD frakcija atsiribojo nuo akivaizdžios politinės prekybos.

„Jau kurį laiką stebina LRLS ir mero Remigijaus Šimašiaus elgesys, kai svarbius ir miestui brangiai kainuojančius sprendimus bandoma ypatingos skubos tvarka priimti su Tomaševskio frakcijos balsais Vilniaus miesto taryboje. Panašu, kad politinės prekybos objektu tapo sostinės švietimo klausimai, liberalams staiga parodant netikėtą malonę pustuščių mokyklų išlaikymui. TS-LKD nesutiko ir nesutiks prisidėti prie tokios prekybos miesto bendrajam gėriui žalingais sprendimais, kurie, be to, prieštarauja ir koalicijos sutarčiai“, – teigė Vilniaus vicemeras, TS-LKD frakcijos seniūnas Valdas Benkunskas.

TS-LKD frakcija visą buvimo koalicijoje periodą principingai pasisako už ekonominį pagrįstumą ir skaidrumą laiduojančius sprendimus Vilniaus valdyme. Sudarydama koalicijos sutartį, TS-LKD įsipareigojo atlikti konkrečius darbus vilniečiams energetikos ir švietimo srityse. Būtent šiose srityse yra pasiekti ženklūs ir reikšmingi rezultatai. Pareiga rinkėjams yra prioritetinė TS-LKD vertybė.