Elektroniniu būdu į sostinės mokyklas jau pateikta 6464 būsimų pirmokų prašymų. Iš viso į mokyklas el. būdu užsiregistravo  11 500 moksleivių – keičiančių mokyklas, pereinančių iš progimnazijos į gimnazijas, ar atvykusių gyventi į sostinę bei pirmokų. Daugiausia prašymų pateikta kovo mėnesį – vos startavus elektroninei registracijos sistemai.

Primename, kad būsimų pirmokų tėvams prašymus, naudojantis šiemet pradėjusia veikti modernia registravimo į mokyklas sistema, rekomenduojama pateikti iki gegužės 26 dienos. Tėveliai, kurie dar neužpildė prašymo ar nori papildyti jau pateiktą prašymą, tam padaryti turi paskutinę savaitę. Nors prašymus galima pateikti ir vėliau, priėmimo komisija pirmines moksleivių eiles formuos iš iki gegužės 26 d. 15.00 val. pateiktų duomenų. Užpildyti prašymą galima prisijungus čia – www.vilnius.lt/mokykla

Teikti prašymus bus galima užsiregistravus ir susikūrus paskyrą www.vilnius.lt, per elektroninę bankininkystę arba kitą elektroninės atpažinties priemonę.

Tam, kad būtų patogiau pasirinkti mokyklas, sukurtas interaktyvus sostinės mokyklų žemėlapis:  jame patogu ir paprasta susirasti artimiausias mokyklas pagal savo gyvenamą vietą, kalbą, kuria norima mokytis ir klasę.

Pateikdami prašymą ir rinkdamiesi mokyklą, kurią lankys jų vaikas, tėvai gali nurodyti iki penkių bendrojo ugdymo įstaigų – mokyklą, kuri yra priskirta pagal gyvenamąją teritoriją ir keturias mokyklas, į kurias taip pat norėtų leisti savo vaiką. Rekomenduojama užpildyti visas  penkias galimybes.  Prašymuose nurodytų mokyklų eilė neturi įtakos priėmimui. Pirmumo teisę patekti į mokyklą turi tų tėvų vaikai, kurie yra bent prieš dvejus metus deklaravę savo gyvenamąją vietą. Elektroninėje registravimo į mokyklas sistemoje automatiškai bus atnaujinti ir deklaruotos gyvenamosios vietos duomenys iki priėmimo komisijos pradės darbą.

Užpildyti internetu prašymai automatiškai perduodami prašyme nurodytoms mokyklos ir mokinių priėmimą mokyklos toliau vykdo savarankiškai, kaip ir buvo iki šiol.

Preliminarius sąrašus, į kurią mokyklą yra priimtas vaikas, tėvai galės matyti jau birželio pradžioje – (po birželio 10 d.) mokyklų interneto svetainėse. Taip pat apie priėmimą tėvai bus informuoti elektroniniu būdu ir matys registracijos sistemoje. Jei vaiką priims kelios mokyklos, tėvai apie tai bus informuojami, ir registracijos sistemoje turės patvirtinti, kurią iš mokyklų renkasi.

Iš viso Vilniuje yra 122 bendrojo lavinimo įstaigos.