Vilniaus miesto savivaldybė, drauge su jai priklausančia Vilniaus miesto krepšinio mokykla (VMKM), nenaudojamame sporto mokyklos korpuse įrengė gyvenamąsias patalpas, kuriose nuo šiol gyvens Ukrainos karo pabėgėliai.

„Vieną dieną gavome skambutį su prašymu padėti keliems jauniems, Aleksandro Volkovo globojamiems krepšininkams iš Ukrainos ir jų artimiesiems saugiai atvykti į Lietuvą. Iš Ukrainos-Lenkijos pasienio juos parsivežė Vilniaus miesto krepšinio mokyklos autobusiukas, tuomet laikiną prieglobstį suteikė Vilniaus lenkų kultūros namai, o vėliau pradėjome ieškoti galimybių apgyvendinti šiuos žmones ilgesniam laikotarpiui. Kadangi socialinių būstų Vilniuje šiuo metu labai trūksta, o vienoje iš VMKM krepšinio salių turėjome gana dideles nenaudojamas administracines patalpas, nutarėme jas šiek tiek atnaujinti ir pritaikyti gyvenimui. Šiandien čia jau yra įsikūrę 8 žmonės“, – pasakoja Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Nenaudojamame korpuse įrengti 4 kambariai, virtuvė, pritaikyti sanitariniai mazgai, iš viso – apie 70 kv. m. Smulkius remonto ir valymo darbus atliko Vilniaus miesto krepšinio mokyklos personalas, o reikalingus baldus padovanojo pastato savininkas – Šarūnas Marčiulionis. Didžiąją dalį gyvenimo pradžiai būtinų daiktų paaukojo Vilniaus gyventojai.

Atnaujintose patalpose šiuo metu gyvena penki mokyklinio amžiaus jaunuoliai, dvi moterys ir 2 metų mergaitė.

„Vaikinus ne tik apgyvendinome, bet ir pasirūpinome, kad jų sportinis įdirbis nenueitų veltui – Ukrainoje jie intensyviai sportavo, siekė ateityje įsilieti į krepšinio pasaulį. Dabar jie kasdien treniruojasi Vilniuje. Vienas jaunuolis šiuo metu žaidžia mokyklos rinktinėje“, – sako Vilniaus miesto krepšinio mokyklos direktorius Vytenis Tupčiauskas.

Sostinės savivaldybė primena, kad Vilniaus sporto mokyklos vis dar priima mokyklinio amžiaus ukrainiečius vaikus treniruotis jose nemokamai. Iš viso savivaldybei priklausančiose sporto mokyklose sportuoja beveik 200 vaikų iš Ukrainos. 49 moksleiviai treniruojasi Vilniaus miesto krepšinio mokykloje.

Dėl nemokamų sporto užsiėmimų galima kreiptis į Vilniaus miesto krepšinio mokyklą, sporto mokyklą „Sostinės tauras“, Sostinės sporto centrą, Vilniaus moksleivių sveikatos centrą ir Fabijoniškių baseiną. Jose siūlomos 24 sporto šakų treniruotės.