Sostinės tėvelius rudeniop pasiekė dar viena gera žinia – nuo rugsėjo 1 dienos 100 eurų kompensacija per mėnesį už vaikų priežiūrą  bus skiriama visiems vilniečiams, negavusiems vietos darželyje ir prižiūrintiems savo 2-6 metų vaikus namuose arba samdantiems aukles. Dėl mėnesinės 100 eurų išmokos, kuri padės samdyti auklę  ar patiems ugdyti vaikus namuose, tėveliai turi registruotis internetu ir  pildyti paraiškas https://svietimas.vilnius.lt/. Per metus savivaldybė tam numačiusi skirti apie 1,2 mln. eurų.

Iki šiol 100 eurų parama buvo skiriama einantiems į privačius darželius, o nuo šio rugsėjo 100 eurų kompensacija per mėnesį bus skiriama vilniečiams, kurių 2–6 metų amžiaus vaikai jau metus ir ilgiau negauna vietų savivaldybės darželiuose.  Skaičiuojama, kad nuo rudens 100 eurų kasmėnesinės kompensacijos už vaikų priežiūrą gali kreiptis apie 1000 vilniečių.

Vilnius džiaugiasi, kad prieš keletą metų inicijuota „4 žingsnių programa“ sėkmingai sprendžia vaikų darželių trūkumo problemą. Vienas šių žingsnių – 100 eurų kompensacijos kas mėnesį – padės maždaug 1000  vilniečių  šeimų samdytis aukles arba patiems ugdyti vaikus namuose. Prieš dvejus metus pradėta teikti 100 eurų kompensacija visiems, kurie lanko privačius darželius pasiteisino – iškart įsteigta daugiau kaip 30 naujų privačių darželių ir taip sukurta daugiau kaip 2 500 naujų vietų sostinės mažyliams. Per dvejus metus 100 Eur kompensacija pasinaudojo daugiau kaip 5 600 vilniečių  šeimų, leidžiančių  vaikus į privačius darželius.

Kaip gauti 100 eurų paramą?

Nuo rugsėjo 1 d. tėveliai, norintys gauti 100 eurų išmoką, apsilankę https://svietimas.vilnius.lt/,  turi užpildyti prašymą 100 eurų kompensacijai gauti.

Prie prašymo tėveliai turi pridėti dokumentus, patvirtinančius, kad vienas iš tėvų (globėjų) dirba (pažymą iš darbovietės, individualios veiklos pažymą ir kt.) arba yra vaiko auginimo ir priežiūros atostogose (pažymą iš darbovietės), vaiko ugdymo ir priežiūros sutartį ir dokumentus, patvirtinančius, kad asmuo, su kuriuo yra sudaryta vaiko ugdymo ir priežiūros sutartis, yra įsigijęs verslo liudijimą ar kitaip įteisinęs veiklą, arba deklaraciją, kad vienas iš tėvų (globėjų) arba artimų giminaičių  teikia vaiko ugdymo ir priežiūros paslaugas,  kitus finansavimo skyrimui įtakos galinčius turėti dokumentus.

Prašymai bus svarstomi (iki 20 d. d.) ir jeigu tėveliai atitiks visus kompensacijos gavimo kriterijus, jie bus informuoti per 10 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo.

Kompensacija šeimai bus skiriama tik tuo atveju, kai abiejų tėvų ir vaiko gyvenamoji vieta yra deklaruota Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje ne mažiau nei vienus metus arba kai vaiką  augina vienas iš tėvų (globėjų) ir jo bei vaiko gyvenamoji vieta yra deklaruota savivaldybės teritorijoje ne mažiau nei vienus metus. 100 eurų kompensacija  bus teikiama tol, kol vaikas gaus vietą valstybiniame arba privačiame darželyje.

Sostinės savivaldybė sudarys tėvams galimybę tinkamai namie ugdyti savo atžalas – Vilniaus psichologinėje-pedagoginėje tarnyboje bus organizuojami nemokami pozityvios tėvystės kursai (registracija vyksta telefonu  (8 5) 2 6509 08  arba el. paštu tevumokymaivppt@gmail.com).

Sostinės savivaldybė informuoja, kad tėveliai vis dar gali registruoti savo vaikus į laisvas vietas savivaldybės darželiuose. Šiuo metu skelbiamas sąrašas į daugiau kaip 1000 laisvų vietų: /darzeliai/info/laisva.php

Visą reikiamą informaciją apie finansavimo tvarką galima rasti https://svietimas.vilnius.lt/.

Dažniausiai užduodami klausimai