Vakar prasidėjusi registracija į sostinės mokyklas vyksta sėkmingai. Jau pirmą dieną buvo pateikta daugiau nei 2700 prašymų lankyti mokyklas – tai beveik trečdalis visų būsimų pirmokų. Šiais metais Vilniaus mokyklas pradės lankyti apie 7800 pirmokų.

Elektroninė sistema veikia be trikdžių, kaip ir buvo tikėtasi.

„Prasidėjusi elektroninė registracija į mokyklas vyko sklandžiai, tėvai nuo ryto pildė prašymus ir per pirmą dieną jau turime daugiau kaip 2700 į mokyklas užregistruotų vaikų. Labai džiaugiuosi, nes iš tėvų išgirdome ir nemažai padėkos žodžių, kadangi prašymus internetu pavyko užpildyti greitai ir jiems nebereikia važiuoti pildyti jų į mokyklas. Taigi Vilnius nuo šiol turi modernią elektroninių prašymų pateikimo sistemą tiek į darželius, tiek į mokyklas“, – sakė mero pavaduotojas Valdas Benkunskas.

Prašymus būsimų pirmokų, keičiančių mokyklas, pereinančių iš progimnazijų į gimnazijas, atvykusiųjų gyventi į sostinę iš kitų miestų vaikų tėvai gali teikti iki gegužės 26 dienos. Primename, kad prašymo pateikimo laikas neturės jokios įtakos pirmumui, todėl raginame tėvus neskubėti, gerai įvertinti mokyklas, kurias nori pasirinkti. Prašymai priimami nuolat ir visi kiti tėvai juos pateikti gali jiems patogiu metu.

Atkreipiame dėmesį, kad pildant elektroninį prašymą deklaruota gyvenamoji vieta sutikrinama automatiniu būdu, tačiau būtina pažymėti, jog sutinkate, kad duomenys iš valstybės registrų būtų gauti automatiniu būdu. Jei gyvenamoji vieta deklaruota po 2017 m. sausio 31 d., duomenys bus automatiškai sutikrinti ir atnaujinti kiek vėliau.

Registracija vyksta elektroninėje erdvėje – centralizuotoje prašymų pateikimo sistemoje www.vilnius.lt/mokykla

Kviečiame neskubėti, apžiūrėti Jums tinkamas mokyklas, susipažinti su informacija ir dažniausiai užduodamais klausimais skiltyje /index.php?1416466156

Video kaip pateikti prašymą: