Šiandien pasirašyta Vilniaus nuotekų valyklos rekonstrukcijos rangos sutartis. Rekonstrukcija įgalins vandentvarkininkus kokyviškiau valyti sostinės nuotekų vandenį.

Naujoje valykloje bus rekonstruoti bioreaktoriai, atsakingi už biologinį nuotekų valymą. Po atnaujinimo, biologinio valymo efektyvumas turėtų padidėti net 50%, o įdiegus papildomą įrangą, azoto ir fosforo valymas padidės daugiau nei 60%. Taip pat planuojama įdiegti papildomą valymo grandį, padėsiančią pašalinti iš vandens smulkiąsias daleles, fosforą. Tai gali tapti viena iš alternatyvų sulaikyti plastiką, randamą nuotekose.

Po rekonstrukcijos valykla užtikrins kokybiškesnes vandens valymo paslaugas, pajėgs išvalyti ir daugiau įvairių rūšių teršalų, kurių ligi šiol išvalyti nepavykdavo. Procesai bus atliekami sklandžiau, o į aplinką išleistas vanduo bus švaresnis, taip užtikrinant sostinės savivaldybės ir „Vilniaus vandenų” kryptį kurti žalios ir tvarios energetikos infrastruktūrą mieste.

Rekonstrukcijos darbai suskirstyti į 3 etapus, kurių didžiausiu laikomas pirmasis. Naujoji nuotekų valykla darbą turėtų pradėti per 3 metus nuo sutarties pasirašymo. Projekto vertė – 44 milijonai eurų.