Gruodžio 15 d. ryte Vilniuje startavo naujoji registracijos į darželius sistema. Seniau žinia apie registracijos pradžią būtų reiškusi, jog tėvams teks praleisti bemiegę naktį registruojant vaiką. Tačiau prieš pat registracijos pradžią vykusiame naujosios tvarkos pristatyme mūsų žinutė tėvams buvo visiškai kitokia – vilniečiai gali ir toliau ramiai ruoštis artėjančioms šventėms, o gruodžio 15 d. rytą nesiblaškant vykti į darbą, nes registracijos laikas nuo šiol įtakos vietai eilėje visiškai neturi. Norintys patekti į darželį 2016 m., savo atžalas galės užregistruoti iki pat balandžio 30 d., o norintiems lankyti vėliau, registracija vyks ištisus metus. 

Tikimybei gauti vietą darželyje svarbiausi nuo šiol yra aiškiai išskirti prioritetai:

  • vaikams, kurių abu tėvai bent 2 metus registruoti Vilniaus mieste;
  • vaikams iš daugiavaikių šeimų (3 ir daugiau vaikų);
  • vaikams, kurių broliai ar sesės lanko tą patį darželį;
  • spec. poreikių vaikams.

Esant teorinei galimybei, kad visi prioritetai sutaps ir bus pretenduojama į vietą tame pačiame darželyje, pirmenybė bus skiriama vyresniam pagal amžių vaikui. Ne taip, kaip anksčiau, kai pirmesnis būdavo tas, kuriam labiau pasisekė „lenktynėse” į darželius.

Neskubėti registruotis nuo pat pirmų minučių raginome ir dėl to, nes tėvai per savivaldybės paruoštą specialų darželių žemėlapį nuolatos matys, kuriuose darželiuose prašymų yra labai daug, o kuriuose – mažiau, t.y. yra daugiau galimybių gauti vietą. Besibaigiant registracijai į darželius 2016-iesiems metams, tėvai, įvertinę visas aplinkybes, galės nuspręsti, į kurį darželį jie nori vesti savo vaiką. Džiugu, jog gyventojai išgirdo naujosios vadovybės raginimus neskubėti ir registracijos sistema pirmosiomis dienomis pirmąkart per pastaruosius metus veikė be jokių nesklandumų.

12356732_794002120725351_7260185229716234735_o

Taip pat noriu pasidžiaugti, kad ir toliau sėkmingai mažiname darželių vietų poreikį Vilniuje. Šiuo metu pilnu pajėgumu vyksta statybos darbai, kad nuo kito rudens naujai įkurti „Ąžuolo“, „Gluosnio“, „Malūnėlio“ bei „Kodėlčiuko“ darželiai galėtų priimti apie 800 mažųjų vilniečių.

Be to, vertiname, kiek naujų vietų kitąmet bus pajėgūs sukurti privatūs darželiai (šiemet juose buvo sukurta 1000 naujų vietų).

Na, ir galiausiai dar viena gera žinia – Vilniaus miesto taryboje šviežiai patvirtinome tvarką pagal, kurią vaikų auklėms Vilniuje verslo liudijimas nuo šiol tekainuoja 1 eurą.