Rugsėjo 1-ąją sostinės savivaldybė pasitinka išpildžiusi pažadą – ryt duris atveria pirmieji nauji savivaldybės vaikų darželiai Vilniuje –  „Ąžuolas“ (Žirmūnuose) ir „Kodėlčiuko“ naujas skyrius (Laisvės pr.), į kuriuos susirinks apie 400 darželinukų. Dar trys nauji valstybiniai darželiai su daugiau kaip 300 naujų vietų atsidarys iki lapkričio 1-osios. Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius kartu su švietimo klausimus kuruojančiu pavaduotoju Valdu Benkunsku apžiūrėjo 256 vietų vaikų lopšelį-darželį „Ąžuolas“ vaikams nuo  1,5 iki 7 metų.

Per nepilnus metus apie 1800 kv. m  ploto pastate Žirmūnuose, kuriame anksčiau buvo įsikūręs Suaugusių mokymo centras, buvo apšiltinti išoriniai atitvarai, atnaujintos esamos ir įrengtos naujos inžinerinės sistemos, įrengta 12 grupių, salė sportui ir renginiams, virtuvė, kurioje darbuotojos pačios gamins šviežią kokybišką maistą darželinukams.

Rytoj darbą pradedantis naujai įrengtas lopšelis-darželis „Ąžuolas“ ne tik sukuria daugiau vietų į darželius sostinėje, bet ir tampa geruoju pavyzdžiu vykdant Vilniaus darželių plėtrą ateityje. Tai yra viena pirmųjų taip moderniai tiek viduje, tiek išorėje sutvarkytų ikimokyklinio ugdymo įstaigų. „Ąžuolo“ aplinka yra itin jauki ir šiuolaikiška, atitinkanti aukštus standartus. Galima tik palinkėti sėkmės, kad naujai suburtas darželio kolektyvas svariai prisidėtų prie to, jog ir vaikų ugdymo kokybė atitiktų šios modernios įstaigos įvaizdį.

256  vietų  darželyje dirbs 60 darbuotojų.  Darželį įrengė ūkio subjektų grupė – UAB „Statybų kodas“ (pagrindinis partneris), UAB „Ukmergės statyba“, UAB „Irdaiva“, UAB „Stamena“. Savivaldybė darželiui atnaujinti skyrė apie 2 mln. eurų.

Šiemet į sostinės valstybinius darželius buvo pakviesta apie 8000 mažųjų vilniečių. Vilniuje vis daugiau nenaudojamų patalpų pritaikome darželiams. Tai greitas ir efektyvus būdas spręsti vietų darželiuose trūkumo problemą. Renovuojant esamus savivaldybės darželius, pritaikant turimas patalpas darželiams, vien šį rudenį jau bus įkurta daugiau kaip 700 naujų vietų: 256 – „Ąžuole“, 128 – naujame  „Kodėlčiuko“ skyriuje, rugsėjo pradžioje atidaromame „Gluosnyje“  – 186, iki lapkričio buvusiuose vaikų globos namuose įsikursiančiame darželyje „Žolynas“ – 123, naujoje „Lazdynėlio“grupėje – 20.