Niekam ne paslaptis, jog Lietuvoje turime erkių problemą. Jos mažos, įkyrios ir platina encefalitą, su kurio turime kovoti!

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras kasmet fiksuoja bene trečdaliu daugėjančius encefalito atvejus. Sveikatos apsaugos ministerija dėl to per daug galvos nelaužo, todėl nusprendėme imtis veiksmų patys.

Oficialiai kreipiausi į Sveikatos apsaugos ministrą A. Verygą, ragindamas jį:

Nedelsiant įtraukti skiepus nuo erkinio encefalito į planinį vaikų skiepų kalendorių.

❗️Vis dar laukiame, kol ministerija konkrečiai įvardins, kokie žmonės labiausiai rizikuoja susirgti šia liga.

❗️Turime naudotis sėkminga užsienio šalių praktika, kuri diktuoja, jog valstybė vakcinas nuo erkinio encefalito turėtų pilnai arba bent jau dalinai kompensuoti. Austrai tai padarė dar praeitame amžiuje, o rezultatai – smarkiai sumažėjęs sergamumas, tad laukti mums nėra ko!

Vilniuje tvarkomės gerai:

  1. Šiandien startavome su reklamos kampanija, skatinančia pasiskiepyti ir taip išvengti ligos padarinių.
  2. Didžioji dalis Savivaldybės įmonių ir įstaigų, kurių darbuotojai dirba rizikos sąlygomis, t.y. šienauja pievas, praleidžia laiką gamtoje, vešlioje augmenijoje, yra skiepijami darbdavio lėšomis.

Visgi, pastebėjome, jog dalis įmonių, bendradarbiaujančių su savivaldybe, savo darbuotojų, dirbančių rizikos sąlygomis, neskiepija, todėl rimtai raginu tuo užsiimti ir taip užtikrinti savo darbuotojų sveikatą.

Vasara eina į pabaigą, tačiau artėja grybų sezonas, o erkių miškuose netrūks, todėl būtina išlikti budriems – dėvėti kūną dengiančius rūbus, grįžus namo apsižiūrėti ir radus įsisiurbusią erkę – susisiekti su savo šeimos gydytoju.