Vilniaus miesto savivaldybė, sostinės šilumos ūkį valdanti bendrovė „Vilniaus šilumos tinklai“ (VŠT) ir valstybės valdoma energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ sudarė trišalę bendradarbiavimo sutartį, pagal kurią Vilniaus trečiąją termofikacinę elektrinę už 9,935 mln. eurų numatoma perleisti „Lietuvos energijai“. Šio bendradarbiavimo pagrindu VŠT galės įsigyti iki 5 proc. Vilniaus kogeneracinės jėgainės, kurią planuojama pastatyti 2019 metais, akcijų, jei tam pritars Europos Komisija, Europos investicinis bankas ir Konkurencijos taryba.

„Šis projektas yra itin svarbus ir reikšmingas Vilniaus energetiniame žemėlapyje. Įgyvendinus jį, bus užtikrinama pigesnė šiluma vartotojams iš deginamo biokuro ir išrūšiuotų buitinių atliekų. Dar daugiau, miestas, tapdamas šio projekto akcininku, galės kontroliuoti ir užtikrinti, kad visa jėgainės veikla būtų skaidri, efektyvi ir geriausiai atitiktų sostinės gyventojų poreikius. Būtent tokios sąlygos yra pasiektos susitarime su Lietuvos energija“, – teigia bendrovės „Vilniaus šilumos tinklai“ stebėtojų tarybos pirmininkas, sostinės vicemeras Valdas Benkunskas.

Savo ruožtu „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius Dalius Misiūnas sako, kad susitarimas leis garantuoti tvarkingą jėgainės statybų eigą.

„Šis susitarimas užtikrins, kad Vilniaus kogeneracinės jėgainės statybos toliau vyktų pagal planą, o pigesnės šilumos ir atliekų tvarkymo naudą vilniečiai galėtų pajausti jau 2019 metų šildymo sezone“.

„Lietuvos energija“ sostinės trečiąją termofikacinę elektrinę sieks perimti iki šių metų spalio 1 d. „Lietuvos energija“ skelbia, kad jos statoma Vilniaus kogeneracinė jėgainė užtikrins Europos Komisijos keliamų Žiedinės ekonomikos tikslų įgyvendinimą – sąvartynuose šalinti tik iki 5 proc. atliekų. Šiuo metu Lietuva sąvartynuose vis dar „laidoja“ apie 54 proc. visų komunalinių atliekų.

Skaičiuojama, kad atliekų sudeginimas vietoje jų šalinimo sąvartynuose Vilniaus regionui kasmet leis sutaupyti apie 10 mln. eurų. Be to, dėl pigesnės šilumos gamybos iš komunalinių atliekų ir biokuro vilniečiai kasmet sutaupys apie 13 mln. eurų.