Birželio viduryje vykusioje TS-LKD ilgojoje taryboje buvo patvirtinta, jog partijos kandidatus į merus galėtų rinkti ne tik skyrių nariai, bet ir žmonės iš šalies: prieš 2019 metais vyksiančius savivaldos rinkimus partija trijuose miestuose – Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje – kandidatus į merus rinks atviruose rinkimuose. Pasak partijos pirmininko G. Landsbergio, keičiant tvarką siekiama, kad rinkimuose dalyvautų kuo daugiau žmonių.

„Reikia pripažinti, kad tas, kas bus Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ar kito miesto meras, yra svarbu ne tik Tėvynės sąjungai, bet ir kur kas platesniam ratui žmonių. Dėl to mes ir siūlome tokią tvarką – atsidaryti, atsiverti, prikviesti daugiau žmonių, kad jie išreikštų savo nuomonę. Juo labiau, ką prezidentė ir pasakė, atsinaujinusios ir atviros partijos yra Lietuvos demokratijos garantas“, – sakė G. Landsbergis.

Ilgoji taryba nusprendė, kad kiti (ne trijų didžiųjų miestų) skyriai galėtų atvirus kandidatų rinkimus rengti pasirinktinai. Taryba taip pat sutarė dėl saugiklių, kad konkurentai nepaveiktų kandidato rinkimų rezultatų.

Numatyta, kad be TS-LKD narių, teisę dalyvauti rinkimuose ir balsuoti gali įgyti pilnamečiai Lietuvos piliečiai, „gyvenantys atitinkamos savivaldybės teritorijoje, registracijos dalyvauti rinkimuose metu nepriklausantys jokiai kitai politinei partijai ar kitam politinių tikslų turinčiam dariniui, kurie iš anksto užsiregistruoja elektroninėje TS-LKD rinkimų sistemoje, deklaruodami pritarimą TS-LKD veiklai ir puoselėjamoms vertybėms“.