Rinkimai prasideda! Kadangi pats juose nedalyvauju, todėl drąsiai dalinuosi šia neeiline istorija.

Neseniai gavome raštą iš Švietimo ir mokslo ministerijos, kuriame prašoma pateikti Vilniaus miesto švietimo įstaigų sąrašą, kurios, savivaldybės nuomone, turėtų dalyvauti renovacijos programoje, atsižvelgiant į objektyvius pastatų būklės kriterijus.

Po kelių dienų savivaldybės švietimo skyriaus specialistė iškviečiama į ministeriją pasitarti. Susitikimo metu parodomas sąrašas Vilniaus švietimo įstaigų, nurodant skiriamą sumą ir geradarį Seimo narį, kuris pinigus „pramušė“. Pasakoma, kad šis sąrašas yra sutartas „valdžioje“ ir negali būti keičiamas, nebent susiderinus su sąraše nurodomais Seimo nariais.

Susitikime laikomasi ypatingo slaptumo – liepiama sąrašą nusirašyti ranka, parvežti į savivaldybę ir perduoti, kad ruošiant atsakymą savivaldybė turi remtis būtent juo. Kitaip tariant, objektyvumą ir savivaldybės nuomonę šalin, – vadovautis valdžios dalybų sprendimais.

Šiandien nusiuntėme ministerijai sąrašą, bet kiek kitokį. Tokį, kuris atspindi objektyvumą ir nešališkumą, o ne protekcijas ir seną nomenklatūrinį raugą. Bus įdomu laukti atsakymo.