Baigiantis šaltajam sezonui prie Baltojo tilto įsikūrusi Vilniaus čiuožykla stabdo darbą. Vilniaus miesto savivaldybės ir VšĮ „Sporto namų grupės“ iniciatyva gyventojai džiaugėsi keturis mėnesius. Nuo lapkričio čiuožykloje iš viso apsilankė 32 tūkst. vilniečių ir miesto svečių.

„Savivaldybės tikslas yra nuolat didinti gyventojų fizinį aktyvumą. Žiemos metu aktyvus laisvalaikis ir šiltajam sezonui būdingos veiklos nustumiamos į antrą planą, todėl mums tenka kūrybiškai žiūrėti į sporto užsiėmimus ir jų populiarinimą. Bandome gyventojus išjudinti kurdami žiemos tradicijas ir suteikdami visas sąlygas išbandyti žiemos sporto šakas“, – sako vicemeras Valdas Benkunskas.

Pasak jo, siekiant paskatinti gyventojus daugiau judėti, šiemet arenoje surengti 123 nemokami čiuožimo seansai. Specialių seansų metu, čiuožyklos paslaugomis nemokamai pasinaudojo per 6000 moksleivių ir dar 350 senjorų.

Ypatingas dėmesys šiemet skirtas ir gyventojų įtraukimui į žiemos sportą. Vilniaus čiuožykloje sostinės įstaiga „Active Vilnius“ kartu su čiuožimo klubu „Ledo magija” suorganizavo 13 čiuožimo pamokų. O Olimpinių žaidynių metu čiuožykloje ir jos prieigose įsikūrė Olimpinis festivalis „Beijing 2022“, kurio metu vilniečiai buvo skatinami ne tik stebėti ir palaikyti olimpiečius, bet ir išbandyti slidinėjimą, biatloną, duatloną, akmenslydį, ledo ritulį, dailųjį ir greitąjį čiuožimą.

Uždaroje 40 metrų pločio ir tokio paties ilgio arenoje, saugojusioje lankytojus nuo blogo oro, šiuo metu išvežama įranga. Artimiausiu metu bus tirpdomas ledas, pradėti ir arenos konstrukcijų ardymo darbai. Visas inventorius bus išvežtas specialiai nutiestu laikinu keliu.

Išvežus visą įrangą laukia arenos prieigų tvarkymo etapas – bus išlyginta sklypo teritorija, vietose, kuriose stovėjo arena ir aplinkui – pasėta žolė. Pagal sutartį, atstatymo darbais ir visomis susijusiomis išlaidomis, rūpinsis Vilniaus čiuožyklą stačiusi ir operavusi VšĮ „Sporto namų grupė“.