Į Vilniaus darželių darbuotojų gretas nuo rugsėjo 1 dienos įsilies dar daugiau auklėtojų – Vilniaus miesto savivaldybė ikimokyklinio ugdymo įstaigose didina etatų skaičių. Iš viso planuojama nuo rugsėjo priimti papildomai 856 naujas auklėtojas – tad visų darželių grupėse dirbs net 3 ikimokyklinio ugdymo specialistai, kurie galės skirti dar daugiau dėmesio vaikų ugdymui, aktyviau užsiims jų lavinimu ir laisvalaikiu.
Vilniaus savivaldybės atlikta vaikų lankomumo analizė rodo, kad faktinis lankomumas  ikimokyklinio ugdymo įstaigose siekia apie 65–70 proc., todėl kasdien apie trečdalis vietų darželiuose yra neužimamos, tuo tarpu kitiems tėvams, laukiantiems eilėje, tenka samdyti aukles ar vesti vaikus  į privačius darželius. Todėl nuo rugsėjo 1-osios į sostinės darželius bus priimta daugiau vaikų išplečiant esamas darželinukų grupes, dėl to trumpės laukiančiųjų į darželį eilės. Į kiekvieną grupę planuojama priimti papildomai po tris vaikus ir taip sukurti 700 vietų sostinės darželiuose.
Priėmus sprendimą dėl papildomų auklėtojų etatų įsteigimo, Vilniaus miesto savivaldybė dar kartą kreipėsi į Sveikatos apsaugos, Švietimo ir mokslo ministerijas, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigą, kad būtų pakoreguotos formalios higienos normas, leidžiant savivaldybėms lanksčiau formuoti darželių grupes ir padidinti vaikų skaičių lopšelio grupėse iki 18, o darželio grupėse iki 23.
„Ilgametė stebėsena rodo, kad Vilniaus darželiuose metinis lankomumas siekia tik apie 65 proc. Tai reiškia, kad kiekvieną dieną net trečdalis mūsų turimos ikimokyklinio ugdymo infrastruktūros yra paprasčiausiai neišnaudojama. Jau kelis metus vedame diskusijas su Sveikatos apsaugos ministerija dėl norminių teisės aktų pakeitimų, kurie leistų vaikų skaičių grupėse fiksuoti ne pagal pasirašytas popierines sutartis, bet pagal faktinį lankomumą.
Kita vertus, puikiai suprantame, kad dėl tokių mūsų siūlomų pakeitimų negali nukentėti ugdymo kokybė ir ugdymo sąlygos. Todėl ir priėmėme sprendimą jau nuo rugsėjo visose sostinės darželių grupėse įsteigti po papildomą ikimokyklinio ugdymo pedagogo etatą. Tai leis dar daugiau dėmesio skirti kiekvienam ugdomam vaikui ir tuo pačiu racionaliai panaudoti sukurtą ikimokyklinio ugdymo infrastuktūrą“, – sakė Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.
Jeigu iki šiol mažųjų vilniečių dėmesį tekdavo pasidalinti vienai darželio auklėtojai, nuo rugsėjo ugdymo proceso metu – tuomet, kai darželinukai dienos metu piešia, lipdo, žaidžia lauke, mokosi ar užsiima kita veikla, su jais dirbs dvi auklėtojos.
Skaičiuojama, kad Vilniaus miesto savivaldybė naujiems auklėtojų etatams įsteigti ir atlyginimams per metus skirs papildomai apie 3,5 mln. eurų.
Vilniaus miesto savivaldybė iki rugsėjo 1-osios dienos, kai mažieji vilniečiai įžengs į darželius, ketina dar beveik 1500 padidinti vietų skaičių ir toliau vykdydama 4 žingsnių programą, kuria sėkmingai sprendžiama vaikų darželių vietų trūkumo problema.
Kaip ir kasmet, pirmiausia naujos grupės bus formuojamos vietoj į pirmąją klasę išėjusių priešmokyklinukų– numatoma, kad tokių vietų bus apie 6000, dar 700 vietų darželiuose, kaip minėta, bus sukurta papildant esamas vaikų grupes. Du sostinės darželius-mokyklas – „Berželis“ ir „Žiburėlis“ – pertvarkius į lopšelius-darželius ir kiekvienoje sukūrus po penkias naujas grupes, papildomai iš viso bus priimti dar 200 darželinukų. Taip pat iki rugsėjo 1-osios dienos, kai kuriuose sostinės darželiuose efektyviau panaudojus esamas patalpas – jas suremontavus ar pertvarkius, į darželių bendruomenę galės įsilieti dar 400-500 vaikų.
2018 metais planuojama pastatyti 5 naujus darželius savivaldybės sklypuose, esančiuose Pilaitės, Pašilaičių, Verkių  ir Lazdynų seniūnijose bei 12  modulinių priestatų prie jau esančių darželių Pašilaičių, Justiniškių, Karoliniškių, Šeškinės, Fabijoniškių, Antakalnio, Žirmūnų ir Verkių seniūnijose.
Taip pat nuo šių metų rugsėjo 100 eurų kompensacija per mėnesį už vaikų priežiūrą bus skiriama vilniečiams, kurių vaikas negavo vietos valstybiniame darželyje ir atitinka ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo ir priežiūros finansavimo tėvams (globėjams) tvarkos apraše nustatytus reikalavimus – parama padės samdant auklę ar patiems prižiūrint vaikus namuose.
Iš viso Vilniuje šiais metais nuo rugsėjo darželius lankys apie 28 tūkstančius darželinukų.