Šis pavasaris yra ypatingas, nes baigėsi 15 metų trukęs „Vilniaus energijos“ monopolinis šilumos tiekimas, kurį lydėjo politinių skandalų, korupcijos ir nepagrįstai aukštų kainų šleifas. TS-LKD teko atsakomybė išlydėti „Vilniaus energiją“ iš sostinės šilumos ūkio ir imtis visų priemonių, siekiant atgauti neteisėtai iš gyventojų surinktas lėšas.

Nuo šiol šilumos ūkį vėl administruos Vilniaus miesto savivaldybė per jos įmonę „Vilniaus šilumos tinklai“ (VŠT). Nuo 2002 metų Vilniaus miesto šilumos ūkį pagal nuomos sutartį valdė Prancūzijoje įsikūrusios bendrovės „Veolia“ antrinė UAB „Vilniaus energija“.

Pasak Vilniaus miesto vicemero Valdo Benkunsko, susigrąžinus šilumos ūkį lieka neišspręsti itin svarbūs klausimai dėl „Vilniaus energijos“ negrąžintų permokų šilumos vartotojams, nuomininko skolų ir kitų dalykų. „Noriu pabrėžti, kad pasitelkdami teisines priemones darysime viską, kad būtų išaiškinti visi nesąžiningos veiklos ar piktnaudžiavimo atvejai ir apgintas viešasis interesas“, – teigia vicemeras Valdas Benkunskas, VŠT Stebėtojų tarybos narys.

Pagrindinis VŠT akcininkas – Vilniaus miesto savivaldybė – ir įmonės vadovai vieningai sutaria, kad siekiant svarbiausio tikslo – užtikrinti mažiausią ekonomiškai pagrįstą šildymo ir karšto vandens kainą – būtina dirbti efektyviau, sumažinti šilumos nuostolius modernizuojant ūkį.

Perėmimas kelia daug iššūkių – pirmiausia, būtina užtikrinti įmonės veiklos stabilumą ir efektyvumą, būtina subalansuoti finansų srautus, tęsti paslaugų tiekimą miestiečiams ir drauge, įvertinti, kiek reikės investuoti į šilumos ūkio rekonstrukciją bei plėtrą ateityje. Artimiausiu metu numatytos 11 mln. eurų investicijos.

Be to, net 95 proc. darbuotojų tęs savo veiklą šilumos ūkyje. VŠT sieks išlaikyti geriausius specialistus ir veiklai atsidavusius darbuotojus, su kuriais drauge bus kuriama nauja įmonės kultūra ir įvaizdis.