Šiandien duris atvėrė dar vienas naujas darželis Vilniuje – atnaujinus buvusias Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos patalpas, Viršuliškėse įsikūrė „Gluosnis“. Tai jau antrasis naujas valstybinis darželis sostinėje šiemet, ir to dar nebuvo per visą Nepriklausomybės laikotarpį, kad Vilniuje per vieną mėnesį atsidarytų du nauji darželiai. Iki lapkričio 1-osios naujomis vietomis darželiuose džiaugsis dar apie 140 mažųjų vilniečių – buvusiuose vaikų globos namuose įsikursiančiame darželyje „Žolynas“ bus įkurtos 123 naujos vietos, „Lazdynėlio“ naujoje grupėje – 20.

„Gluosnio“ darželinukus, švenčiančius pirmąją dieną darželyje šiandien pasveikinome kartu su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi.

Per nepilnus metus apie 2435 kv. m ploto pastate buvo įrengta 60 kv. m sporto salė su gausybe mankštintis skirto inventoriaus, virtuvė su valgykla, salė renginiams, 9 grupės, vaikų žaidimų aikštelės su pavėsinėmis. Atnaujinant buvusias gimnazijos patalpas, pastatas buvo apšiltintas, modernizuota šildymo ir vandentiekio sistema, pakeisti langai ir durys, įrengta vėdinimo sistema ir daugybė kitų atnaujinimų. Moderniai tiek viduje, tiek išorėje sutvarkytos įstaigos aplinka yra itin jauki ir šiuolaikiška.

Lopšelį–darželį lankys 186 darželinukai nuo 1,5 iki 7 metų. Ugdant vaikus čia itin daug dėmesio bus skiriama sportui ir sveikatingumui.

Darželio įrengimu rūpinosi: UAB „Eigesa“, UAB „Statybų kodas“, UAB „Rūdupis“, UAB „Kaminta“, MB „Virmalda“, UAB „Baltijos pašvaistė“. Savivaldybė darželiui atnaujinti skyrė apie 2,3 mln. eurų.

Šiemet į sostinės valstybinius darželius buvo pakviesta apie 8000 mažųjų vilniečių. Vilniuje renovuojant esamus savivaldybės darželius, pritaikant turimas patalpas darželiams, vien šį rudenį iš viso bus įkurta daugiau kaip 700 naujų vietų: 256 – „Ąžuole“, 128 – naujame „Kodėlčiuko“ skyriuje, „Gluosnyje“ – 186, iki lapkričio mėn. buvusiuose vaikų globos namuose įsikursiančiame darželyje „Žolynas“ – 123, naujoje „Lazdynėlio“grupėje – 20.