Paskutiniu metu stipriau paspaudus šalčiams ir esant ramesniam vėjui turbūt visi pajautėme dėl į orą išmetamų dūmų gerokai padidėjusią oro taršą. Šiandien prasidėjo akcija „Kaminukas“, kurios metu Savivaldybė kartu su Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentu (RAAD), siekdami, jog oras būtų kuo mažiau teršiamas, vykdo reidus gyvenamuosiuose ir pramoniniuose rajonuose.

Oro kokybei patikrinti pasitelkiama ir speciali mobili laboratorija, kuri šiandien jau ėmė oro mėginius Pašilaičiuose. Pačiam šiandien teko sudalyvauti reiduose ir aplankyti bent keletą įmonių. Kartu su aplinkosaugininkais patikrinome, ar tikrai iš šalia pastatytų kaminų dūmai rūksta deginant tai, kas deklaruojama, o ne, pavyzdžiui, padangas, tepalus, dažytą medieną bei kitas sveikatai pavojingas medžiagas. Pažeidėjų aplankytose vietose neradome, bet aplinkosaugininkai ir toliau atsakingai reaguoja į kiekvieną gyventojų nusiskundimą bei galimus įtarimus.

Ruošdami naująjį Vilniaus šildymo planą oro stebėsenai bei duomenims skirsime didelį dėmesį, kad jau netolimoje ateityje galėtume suplanuoti, kokį kurą ir kokį šildymo būdą kuriose teritorijose pasirinkti, kad Vilniuje oras būtų kiek įmanoma švaresnis.